Pomáháme učitelům, zde si můžete stáhnout...

Šikana

V rámci Férové školy řešíme taktéž téma šikany, více o tomto tématu najdete v naší rozcestníkové prezentaci: Šikana: informace pro rodiče.

ZAJÍMAVÉ ZDROJE PRO ŠKOLNÍ PRAXI:  Aneb inspirativní rozcestník pro učitele

Dokument ke stažení zde.

NAŠE KNIHA: Průvodce školní inkluzí aneb Jak vypadá kvalitní základní škola současnosti?

ANOTACE: 

Jak lze identifikovat prvky, které na půdě školy tvoří inkluzivní prostředí? Co ve škole změnit, aby mohl být princip inkluze do života školy efektivně zapracován? Naše kniha nabízí nejen odpovědi, ale i soubor praktických, inspirativních námětů z českých základních škol, které mohou pomoci s konkrétním uplatněním inkluzivních prvků.

Je důležité připravit děti na život v rozmanité, dynamické a demokratické společnosti. Rozvíjet kompetence, které budou v budoucnu pro své úspěšné uplatnění opravdu potřebovat. A vnímání inkluze jako přirozené vlastnosti společnosti i školy toho musí být neoddělitelnou součástí, jinak se nám tento úkol nepodaří splnit.

Pojem inkluze je širší pedagogickou i laickou veřejností často vnímán jako politikum, které je do české školy násilně implementováno shora. Při nezaujatém čtení této publikace si ale uvědomíme, že jde o naprosto logické vyústění vývoje společnosti, která se hlásí k demokratickým principům a která svůj školský systém zakládá na humanitním přístupu. Přitom zde nejde jen o obecně pojaté přesvědčování, neboť obecná východiska jsou následně ilustrována barvitými příklady dobré praxe.

Kniha je k zakoupení v nakladatelství Wolters Kluwer za 250 Kč.

Strategický management inkluzivní školy

 

Tento dokument můžete stáhnout zde.

 

Inkluzivní vzdělávání v pregraduální přípravě učitelů

Tento dokument můžete stáhnout zde.

 

Praktický průvodce právem na vzdělání

Tento dokument můžete stáhnout zde.

 

Sdílené dokumenty od Férových škol

(Omlouváme se, dokumenty aktuálně nejsou k dispozici.)