ŠKOLENÍ DVPP

Máme akreditované semináře a informace “Jak na to?” předáváme formou workshopu. Školení vychází z naší filozofie, že jen v bezpečném klimatu školy a tříd se děti mohou naplno rozvíjet. A proto máme školení na téma šikany v kontextu inkluze, pomáháme učitelům nevyhořet, poradními kruhy posilujeme klima nejen ve třídách, ale i ve sborovnách. Řešíme také téma pedagogického rozvoje v rámci profesního plánu a trénujeme komunikační dovednosti.

Nečekejte teorii, jde nám především o to, vám poskytnout praktické návody, jak řešit konkrétní situace. Školení je formou workshopu, takže naše zkušené lektorky pracují s vašimi potřebami. Nabízíme dvě varianty školení:

• naše lektorka může přijet za vámi do školy (přihláška zde)
  • nebo se můžete zúčastnit jako jednotlivec v rámci našich vypisovaných školení v Brně v Impact Hubu (viz dole)

Všechna školení Férové školy jsou akreditována Ministerstvem školství v rámci systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) jako vzdělávací program MSMT-18402/2017.

Více informací se dozvíte v našem katalogu DVPP (ke stažení).

Aktuální vypsané školení v Brně

JAK HOŘET A NEVYHOŘET:  Strategie prevence syndromu vyhoření (PhDr. Katarína Krahulová)syndrom vyhoření učitel prevence férova škola

Jak budeme pracovat?

• Pro začátek se zasmějeme.
  • Povíme si úskalí pomáhající profese a stresu v práci.
  • Budeme diskutovat, jak je to u Vás ve škole a co potřebujete.
  • Budeme sdílet ve skupině řešení.
  • Vytvoříme si akční plán k prevenci syndromu vyhoření.
  • Reálný čas workshopu bude 4 hodiny s využitím následné konzultace.

Co získáte?

• Informace k tématu stres a syndrom vyhoření v učitelské  profesi.
  • Návod na konkrétní akční kroky a strategii k prevenci, jak nevyhořet.
  • Osvědčení o absolvování akreditovaného DVPP MŠMT.

Co Vás naučíme?

• Jak mapovat stres ve své práci.
  • Jak se naučit plánovat a změnit myšlení na pozitivní a akční přístup.

Proč absolvovat školení s námi?

• Katarína Krahulová se tomuto tématu věnuje již  10 let a v rámci své doktorské práce přenesla tento přístup od Christiny Maslach z USA do podoby monitoringu formou testu MBI. Z této analýzy můžeme následně vycházet a tvořit akčního plánu prevence v oblasti práce, vztahů či hodnot.

Praktické informace

• termín konání: 18.9. 2018 a 2.10. 2018 v Impact Hubu  Brno, čas 14h-18h; cena za účastníka - 1450 Kč
  • závazná přihláška (zde) nebo nezávazná přihláška na helena.pravdova@llp.cz
  • platební a storno podmínky (zde)

PORADNÍ KRUH VE TŘÍDĚ I VE SBOROVNĚ:  Aneb posilujeme harmonické klima školy (Mgr. Barbara Dobešová, Ph.D., Mgr. Katarína Krahulová, Ph.D.) poradní kruhy komunikace děti férová škola

Jak budeme pracovat?

• Pro začátek se zasmějeme.
  • Zopakujeme si úskalí komunikace ve třídě.
  • Budeme diskutovat, jak je to u Vás ve škole a co potřebujete.
  • Budeme sdílet ve skupině řešení.
  • Vyzkoušíme si poradní kruh.

Co získáte?

• Informace k pravidlům a realizaci poradních kruhů.
  • Návod na zavádění poradního kruhu u Vás ve škole.
  • Osvědčení o absolvování akreditovaného DVPP MŠMT

Co Vás naučíme?

• Jak vytvořit bezpečné prostředí pro poradní kruh.
  • Jak realizovat poradní kruhy se žáky.

Proč absolvovat školení s námi?

• Obě lektorky prošly výcvik Poradních kruhů a aktivně se věnují jejich zavádění do škol - podívejte se na případovou studii zavedení kruhů do školy.
  • Spolupracují také s akční skupinou Poradní kruhy do škol.
  • Podívejte se na vysvětlující video nebo na náš blogový příspěvek zachycující podstatu poradních kruhů.

Praktické informace

• termín konání: 25.9. 2018 v Impact Hubu  Brno, čas 14h-18h; cena za účastníka - 1450 Kč
  • závazná přihláška (zde) nebo nezávazná přihláška na helena.pravdova@llp.cz
  • platební a storno podmínky (zde)