PROSAZUJEME OTEVŘENOST A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP KE KAŽDÉMU DÍTĚTI. 

Zobrazit více novinek

O projektu

Pomáháme českým základním školám, aby byly přizpůsobené všem potřebám všech dětí. Aby učitelé uměli pracovat s jejich potenciálem a děti chodily do školy rády.

Chceme být pro pedagogy organizací, v níž cítí podporu a obrací se na ni se svými potřebami rozvoje. A pro státní organizace partnerem, který je poradním hlasem pro rozvoj českého školství.

Na našem webu najdete jak odbornou podporu v podobě dokumentů a materiálů (viz dokumenty pro učitele), tak mnoho příkladů dobré praxe ve školách z celé České republiky (viz Férové školy).

Pedagogům nabízíme možnost sdílet své zkušenosti, materiály a kontakty a propagovat svou školu a rodičům poskytujeme tipy na kvalitní ověřené školy.

Podívejte se na video

We laugh together!
We educate together!

Mapa férových škol

 

Certifikát

Jste ředitelka či ředitel základní školy a jsou vám blízké principy inkluzivního vzdělávání? Vzděláváte alespoň jednoho žáka formou individuální integrace v běžné třídě za pomoci podpůrných opatření vycházejících ze speciálních vzdělávacích potřeb? Máte čas a chuť projít s námi náročným procesem certifikace?

Přihlaste se a získejte od nás Certifikát Férová škola. Zahrneme vaši školu do databáze oceněných férových škol, získáte možnosti právní...

Odborná podpora

Abychom vám, pedagogům i rodičům, se společným vzděláváním rozmanitých dětí co nejvíce pomohli, připravili jsme pro vás přehlednou databázi podpůrných materiálů a odborných dokumentů, kterou postupně rozšiřujeme.

Máte-li zajímavé informace k tématu inkluze, sdílejte je s ostatními prostřednictvím našich stránek. Je to jednoduché. Nebo nám napište email.

Liga lidských práv

Vizí Ligy lidských práv je spravedlivá společnost, která respektuje svobodu jednotlivce, zajišťuje jeho důstojný život a dává každému příležitost se podílet na věcech, které se jej týkají.

Chráníme lidská práva těch, kteří se nemohou bránit. Usilujeme o změny legislativy a praxe institucí a upozorňujeme na porušování lidských práv a svobod. Informujeme a vzděláváme odbornou i laickou veřejnost.

www.llp.cz