POMÁHÁME ŠKOLÁM V ÚSPĚŠNÉM VZDĚLÁVÁNÍ VŠECH ŽÁKŮ. 

Zobrazit více novinek

O projektu

Pomáháme českým základním školám, aby byly přizpůsobené všem potřebám všech dětí. Aby učitelé uměli pracovat s jejich potenciálem a děti chodily do školy rády. Záleží nám na pozitivním klimatu škol a péči o wellbeing dětí i učitelů.

Chceme být pro pedagogy organizací, v níž cítí podporu a obrací se na ni se svými potřebami rozvoje. A pro státní organizace partnerem, který je poradním hlasem pro rozvoj českého školství.

Na našem webu najdete jak odbornou podporu v podobě dokumentů a materiálů (případové studie, karty potřeb), tak mnoho příkladů dobré praxe ve školách z celé České republiky (síť Férových škol).

Pedagogům, asistentům, speciálním pedaogogů nabízíme možnost sdílet své zkušenosti, materiály a kontakty a propagovat svou školu i neformální formou (Férové kavárničky).

Rodičům poskytujeme poradenství a konzultace vč.tipů na kvalitní ověřené školy.

Mapa Férových škol

 

Certifikát

Jste ředitelka či ředitel základní školy a jsou vám blízké principy individualizovaného vzdělávání? Rozvíjíte všechny děti s ohledem na jejich potřeby? Chcete získat na svoji školu nezávislý pohled zvenčí?

Přihlaste se, projděte evaluací a získejte od nás Certifikát Férová škola = škola pro všechny děti.

Přinášíme vám nástroj, který vám pomůže s autoevaluací vaší mateřské školy a to
zejména v oblasti rovných příležitostí ve vzdělávání, což je jedna z priorit Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2030+. Ozvěte se na helena.pravdova@ferovaskola.cz .

 

Odborná podpora

Abychom vám, pedagogům i rodičům, se společným vzděláváním rozmanitých dětí co nejvíce pomohli, připravili jsme pro vás přehlednou databázi podpůrných materiálů a odborných dokumentů z Akademie pro ředitele. Vytváříme také praktické nástroje, jako např. Karty potřeb dětí.

Máte-li zajímavé informace k tématu individuálního vzdělávání, sdílejte je s ostatními prostřednictvím našich stránek. Je to jednoduché. Napište nám na email helena.pravdova@ferovaskola.cz nebo zavolejte na: +420 777 842 003.