PROSAZUJEME OTEVŘENOST A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP KE KAŽDÉMU DÍTĚTI.

O projektu

Projekt Férová škola Ligy lidských práv je zaměřený na podporu společného vzdělávání všech dětí bez ohledu na jejich intelektové možnosti, fyzické dispozice či sociální zázemí.

Prosazujeme otevřenost a individuální přístup ke každému žákovi podle jeho specifických potřeb, ať se jedná o žáka mimořádně nadaného či znevýhodněného. Chceme, aby základní školy v České republice byly schopné využívat a rozvíjet plný potenciál každého dítěte. Vycházíme přitom z práva na rovný přístup ke kvalitnímu vzdělání.

Na našem webu najdete jak odbornou podporu v podobě přehledně utříděných rad, dokumentů a materiálů, tak mnoho příkladů dobré praxe ve školách z celé České republiky.

Pedagogům nabízíme možnost sdílet své zkušenosti, materiály a kontakty a propagovat svou školu. Rodičům poskytujeme tipy na kvalitní ověřené školy, právní i pedagogickou pomoc.

Podívejte se na video

We laugh together!
We educate together!

Mapa férových škol

Certifikát

Jste ředitelka či ředitel základní školy a jsou vám blízké principy inkluzivního vzdělávání? Vzděláváte alespoň jednoho žáka formou individuální integrace v běžné třídě za pomoci podpůrných opatření vycházejících ze speciálních vzdělávacích potřeb? Máte čas a chuť projít s námi náročným procesem certifikace?

Přihlaste se a získejte od nás Certifikát Férová škola. Zahrneme vaši školu do databáze oceněných férových škol, získáte možnosti právní...

Odborná podpora

Abychom vám, pedagogům i rodičům, se společným vzděláváním rozmanitých dětí co nejvíce pomohli, připravili jsme pro vás přehlednou databázi podpůrných materiálů a odborných dokumentů, kterou budeme pravidelně rozšiřovat.

Máte-li zajímavé informace k tématu inkluze, sdílejte je s ostatními prostřednictvím našich stránek. Je to jednoduché.

Liga lidských práv

Jsme nezisková organizace, která hájí spravedlivé a důstojné podmínky pro život v České republice. Naším posláním je hájit práva a svobody všech lidí, podporovat angažovanost jednotlivců a usilovat o spravedlivé, funkční instituce.

Vyhráváme soudní spory na straně slabších a dokazujeme, že právo může sloužit dobrým věcem. Dlouhodobě prosazujeme systémové změny, které pomáhají zlepšit práci zdravotníků, učitelů i policistů.

www.llp.cz