Autoevaluační nástroj pro mateřské školy

Publikováno 31. 8. 2023 Autor Helena Pravdová

Přinášíme Vám zdarma manažerský nástroj, jako jednu z možných metod, která Vám pomůže provést evaluaci ve Vaší MŠ.

Co nástroj umí?

  • nabídnout sadu otázek na rozhovor se zaměstnanci. Výborně se hodí jako podklad k profesnímu rozvoji zaměstnance či k aktualizaci koncepce školky, neboť nově ČŠI vyžaduje participaci zaměstnanců.
  • vyhodnotit klíčová témata, kde se školka nachází
  • zmapovat, kde se školka nachází v konkrétních čtyřech oblastech
  • vyhodnotit konkrétní akční cíl, který můžete dále rozvíjet

 

Autoevaluační nástroj byl pilotován v regionu Tišnov, kde ho aktivně používá například Mgr. Barbora Packová, ředitelka Svazkové mateřské školy VENKOV: “Nástroj využíváme především v přípravném týdnu, kdy společně zhodnotíme slabé a silné stránky školy, označíme oblasti, ve kterých se v novém školním roce budeme chtít posunout, v průběhu roku budeme na pedagogických poradách pravidelně zhodnocovat, jak se nám v daných oblastech daří se posouvat, kde máme ještě mezery a případně které překážky nám stály v cestě. Nástroj se skládá ze čtyř oblastí. Podle aktuální potřeby školy využijeme v jednom školním roce jen ty nejpotřebnější, na další oblasti může tedy dojít až v roce následujícím. Pro svou práci jej hodnotím jako velmi přínosný, uchopitelný a využitelný opakovaně.”

Nástroj si můžete zdarma stáhnout zde.

Rádi Vám poskytneme individuální konzultace zdarma: helena.pravdova@ferovaskola.cz

Naše aktivity jsou financovány díky Nadaci OSFNadaci České spořitelny a spolupráci s Platformou pro včasnou péči.

Zpět na přehled článků