Každý jsme individualita II

Lucinka je veselá desetiletá holčička s diagnózou epilepsie - westův syndrom s LMP. Je žákyní 4. A ZŠ Gutha Jarkovského v Kostelic nad Orlicí.

Integrace v ZŠ má pro Lucku velký význam, a to nejen pro pokroky, které díky píli, motivaci a individuálnímu přístupu asistentky pedagoga a paní učitelky dokázala v učivu (zvládla čtení, naučila se psát tiskacím písmem, sčítá a odčítá do 100), ale také po stránce sociální –  v samoobslužnosti, komunikaci a práci v kolektivu udělala Lucka velký pokrok.

Za 3,5 roku se ze zakřiknuté holčičky sedící v koutku a pozorující dění kolem sebe stala šikovná, komunikující dívka, která spolupracuje, začlenila se do kolektivu, a to jí dodává tak potřebné sebevědomí. Díky integraci má Lucinka možnost od mládí začlenit se do společnosti a věříme, že jednou bude žít plnohodnotný život, a za to děkujeme všem, kteří nám v tomto úsilí pomáhají.

rodiče Leona a Zdeněk Bílkovi