S vámi to zvládnu

Publikováno 18. 10. 2013 ZŠ a MŠ Těrlicko

Zkušenosti: tělesné postižení

PRÁCE  ŽÁKYŇ ŠESTÉ TŘÍDY

O postižené lidi se většinou někdo musí starat.  Na naši školu chodí několik postižených žáků.

S námi do třídy chodí Míša. Je částečně postižený. Nemá rád hluk a musí chodit pomalu, aby se moc nezadýchal. Máme ho rádi a je fajn, že nám všechno říká a nejčastěji nám povídá o svých dvou kočkách. Ve druhé třídě je holčička Verča a je na vozíku. Pořád se jim snažím pomáhat.

JE JINÝ, ALE PATŘÍ K NÁM

Do naší školy chodí spousta postižených žáků. Také do naší šesté třídy chodí jeden postižený žák Míša. Není to takový postižený žák, jak si myslíte. Normálně s námi mluví, ale vadí mu křik a hluk. A taky trošku jinak chodí, ale jinak je to úplně normální žák, hraje si s námi, v tělocviku cvičí, ale když ho něco nazlobí, snažíme se ho uklidnit. A také nám vypráví nějaké pohádky, které vidí v televizi. Je to prostě super žák, ale nechodí tady jen on.

Míša má svou asistentku, která mu upravuje učivo tak, aby ho zvládl. Když je unavený,  jde  s  asistentkou do kabinetu.

Jsme rádi, že i postižení žáci mohou chodit do normální školy.