Společně fungujeme

Publikováno 16. 12. 2013 ZŠ Dubá

Zkušenosti: mentální postižení zrakové postižení

Jsme základní škola a ve spádové oblasti žije rodina se 3 nevidomými žáky. Přijali jsme postupně, učí se v Breilově písmu. Pracuje s nimi asitentka pedagoga. Bohužel na celý její úvazek nám krajský úřad nepřidělil finance, tak se 2 kolegyně zapojily do grantového programu  Českého rozhlasu - Světluška  a byli jsme vybráni a s pomocí těchto financí můžeme jednoho AP využívat. Je to problém, protože nemůže být po celou dobu výuky u každého, tak se střídá na hodinách, které jsou náročné.

Máme i několik žáků s LMP a jednoho s kombinovanými vadami. Zvládáme s pomocí IVP a větší angažovaností učitelů.

Pocity? Snažíme se vyjít vstříc rodičům, protože nejbližší praktická škola je 20km daleko a žák I.stupně by měl s dojížděním problémy. Pocity jdou stranou, protože se snažíme  vyhovět.

Mgr. Jindřiška Skalická