Učíme se navzájem

Publikováno 2. 5. 2014 ZŠ Opava, Šrámkova

Zkušenosti: mentální postižení

Protože jsme žáci sídlištní školy ve větším městě a můžeme se setkat s různými situacemi, které mohou být pro nás a naše kamarády nebezpečné, rozhodli jsme se, že pomocí našich vymyšlených a nafocených komiksů oslovíme své kamarády a veřejnost.

Vytvořili a vytiskli jsme brožury s komiksy, které popisují rizika, se kterými se můžeme v každodenním životě setkat. Prostřednictvím příběhů chceme poradit dětem, jak se v těchto situacích chovat. Děláme besedy pro žáky okolních škol, komiksy jim promítáme a diskutujeme s nimi. Na závěr dostanou naše komiksy, aby s nimi mohli pracovat i ve svých školách. Myslíme si, že můžeme tímto způsobem přispět k větší informovanosti o těchto rizicích a někomu třeba i touto cestou pomoci.

Velkou zkušenost získali žáci při přednáškách ve speciálních školách, kde přednášeli žákům hendikepovaným nebo mentálně postiženým. Byli to dobří posluchači a naučili naše žáky trpělivosti a ukázali, že i s hendikepem můžou žít plnohodnotný a zajímavý život.

Eva Halfarová