ZŠ a gymnázium Vítkov

Vítkov

Certifikovaná škola Zkušenosti:
mentální postižení tělesné postižení sluchové postižení vývojové poruchy chování

Otevřenost školy

Individualizace přístupu k žákům

Klima školy

Složení tříd

Vztah k ročidům

O škole

Základní škola a gymnázium Vítkov je školou, která se velmi aktivně snaží o začlenění všech žáků a žákyň do běžné základní školy. K tomuto účelu je k dispozici několik asistentů pedagoga, učitelé a učitelky stále prohlubují své vzdělání v této oblasti. Škola má zkušenosti s mentálním postižením (lehké i středně těžké postižení), zdravotním znevýhodněním, vadami řeči i sluchu, poruchami chování a vývojovými poruchami učení.

Škola aktivně komunikuje s rodiči, spolupracuje s různými organizacemi a zapojuje se do projektů (jako například Rodiče vítání, Ekoškola či Škola pro demokracii).  Za své snažení a úspěchy v integraci žáků se znevýhodněním a postižením byla škola oceněna certifikátem Férová škola od Ligy lidských práv.

Škola má dlouhou historii, zrekonstruované sportovní hřiště, relaxační zóny a odborné učebny.

749 01 Vítkov

Mgr. Blanka Váňová

zsgvitkov@zsgvitkov.cz

Příběhy ze školy1