ZŠ a MŠ Dub

Dub u Prachatic

Certifikovaná škola Zkušenosti:
mentální postižení tělesné postižení poruchy autistického spektra sociální znevýhodnění

Otevřenost školy

Individualizace přístupu k žákům

Klima školy

Složení tříd

Vztah k ročidům

O škole

Základní a Mateřská škola Dub je malotřídní školou, která se aktivně stará o své žáky. V roce 2011 jí byl udělen certifikát Férová škola od Ligy lidských práv. Toto ocenění bylo škole uděleno za její neutuchající snahu o začlenění všech žáků. Má bohaté zkušenosti s integrací žáků s mentálním a fyzickým postižením, postižením autistického spektra, stejně jako se sociálním znevýhodněním či kombinovaným postižením.

Přestože se jedná o malotřídní základní školu, tak je zde pro žáky přítomen asistent pedagoga. První čtyři ročníky se vzdělávají podle Školního vzdělávacího programu Škola pro všechny.

Škola je rodinného typu. Spolupráce, rozvoj tolerance, respektu a nabízení pomoci je jedním z jejích předností.

Spolupráce s rodiči a různými organizacemi je pro tuto školu samozřejmostí.

Dub 102

38425 Dub u Prachatic

Dana Žílová

ziloda@centrum.cz