ZŠ Most, Okružní

Most

Certifikovaná škola Zkušenosti:
tělesné postižení vývojové poruchy chování odlišný mateřský jazyk

Otevřenost školy

Individualizace přístupu k žákům

Klima školy

Složení tříd

Vztah k ročidům

O škole

Základní škola, Most disponuje výborným zázemím pro všestranný rozvoj žáků, pro výuku jsou to například specializované učebny, pro volnočasové a zájmové vyžití žáků jsou k dispozici relaxační koutky na chodbách či tělocvičny a hřiště.

Základní škola se vyznačuje snahou o integraci žáků z cizích zemí, s poruchami učení, poruchami chování či tělesným hendikepem. Rovněž pomáhá usnadnit nástup do vzdělávacího procesu u dětí, kterým bylo odloženo zahájení povinné školní docházky, pomocí přípravné třídy.

Pro děti jsou ve škole také přítomni specializovaní metodikové prevence a výchovný poradce.

Škola si zakládá na dobré komunikaci se žáky, dovoluje jim ovlivňovat dění ve škole prostřednictvím žákovského parlamentu a tím přispívat k optimálnímu a spokojenému rozvoji školy. Informovanost a snadná komunikace s rodiči je samozřejmostí, stejně jako spolupráce s mnoha různými organizacemi.

Okružní 1235

434 01 Most

Michaela Šicová

michaela.sicova@ucitel.18zs.cz