ZŠ Praha, Lyčkovo náměstí

Složení tříd

Vztah k ročidům

O škole

Jsme moderní škola, která se řídí heslem, že vzdělávání musí být smysluplné. Cílem vzdělávání je plně rozvíjet osobnost dítěte, naučit dítě smysluplně trávit nejen školní, ale i volný čas a vytvářet smysluplné a harmonické vztahy s ostatními lidmi, založené na vzájemné úctě, toleranci a důvěře všech, kteří jsou zapojeni do vzdělávacího procesu. Naše škola využívá netradiční inovativní styl výuky, který zapojuje dětskou představivost a pomáhá dítěti situace aktivně řešit, nejen pasivně přijímat. Žák se tak učí řešit problémy běžného života a vyrovnat se s praktickými životními situacemi. Naučí se mimo jiné například najít knížku v knihovně, orientovat se v jízdních řádech, upéct si bábovku, či vystupovat před lidmi. Naším cílem je ze žáků vychovat zodpovědné, vzdělané a vyrovnané osobnosti, které se ve světě neztratí.

Lyčkovo náměstí 6/460

186 00 Praha 8 - Karlín

Jan Korda

reditel@zs-ln.cz