ZŠ Otrokovice, Jana Žižky

Otrokovice

Certifikovaná škola Zkušenosti:
mentální postižení tělesné postižení zrakové postižení poruchy autistického spektra

Otevřenost školy

Individualizace přístupu k žákům

Klima školy

Složení tříd

Vztah k ročidům

O škole

Základní škola T. G. Masaryka v Otrokovicích, se sídlem J. Žižky 1355, je moderně vedenou školou, která se snaží poskytovat svým žákům vše potřebné. Škola je zapojena do mnoha projektů (jako například síť Zdravých škol, Rodiče vítáni či FLEXI- BOOK 1:1). Za svoji neutuchající snahu o začlenění všech žáků byla škola v roce 2013 oceněna certifikátem Férová škola od Ligy lidských práv. Na škole byl zřízen Školní klub i Školní žákovský parlament. K dispozici je Školní poradenské pracoviště, psycholožka, metodička prevence a asistenti pedagoga.

Škola má zkušenosti s integrací žáků s lehkým mentálním postižením, poruchami autistického spektra, zrakovým i sluchovým postižením, těžkým tělesným postižením a poruchami chování.

Škola pro své žáky nabízí volnočasové vyžití v kroužcích a pořádá mnoho vzdělávacích programů proti rizikovému chování (jako například: Normální je nekouřit, Kamarádstvím proti šikaně a mnoho dalšího).

Jana Žižky 1355

76502 Otrokovice

Mgr. Alžběta Baroňová

psycholog@zsotrtgm.cz